Placki Ziemniaczane Klasyczne

Sklep

Jajka sadzone na placku

Babcia Zosia

18 września 2019

Na placku ziemniaczanym ze szpinakiem robimy sadzone jajka z dodatkiem pomidorów, dekorujemy bazylią i voilà – danie gotowe.

2

60 min

Łatwy

Składniki

1 opakowanie Placków ziemniaczanych ze szpinakiem z serii Dań Babci Zosi

8 jajek na sadzone ( 1-2 na osobę w zależności od apetytu)

jajko do ciasta na placki (opcjonalnie)

kilka pomidorków koktajlowych

garść listków bazylii

olej do smażenia

sól i pieprz

Wykonanie

Przygotuj ciasto na placki zgodnie z opisem na opakowaniu.

Danie można przygotować na jednej dużej patelni lub zrobić kilka oddzielnych porcji na mniejszych patelniach. Przy jednym dużym placku należy wlać całe ciasto na patelnię, a przy dwóch połowę. 

Rozgrzewamy na patelni olej i wlewamy ciasto ziemniaczane na patelnię. Kiedy placek nabierze złocistego koloru z jednej strony należy przełożyć go delikatnie na drugą stronę.

Przy przekładaniu bardzo dużego placka można pomóc sobie np. pokrywką. Delikatnie zsunąć na nią placek, a następnie z pokrywki przełożyć go z powrotem na patelnię upieczoną stroną do góry.

Na placku rozbić jajka, posolić, popieprzyć i dodać przekrojone na pół pomidory koktajlowe. Przykryć patelnię i smażyć do czasu, aż jajka się zetną. Smażyć na małym ogniu, tak by spód się nie przypalił.

Jeżeli patelnia nadaje się do wstawiania do piekarnika, to po rozbiciu jajek na placku można całość wsunąć do nagrzanego do 180-200 stopni piekarnika i zapiekać danie przez kilka minut do ścięcia się jaj.

Przed podaniem całość posypać listkami bazylii.